Veteriner Ankara 7/24 Tedavi ve Tanı Merkezi

Koruyucu Veteriner Hekimliği
Minik dostlarımızın sağlıklı ve daha kaliteli bir yaşam sürdürebilmelerinin birinci adımı sistemli aşı programının veteriner klinik hizmeti vermekte olan ve konuya vakıf veteriner hekim tarafından tespit edilip uygulanmasıdır.Aşılama konusunda en büyük hedef evcil petlerimizin bağışıklık sistemlerini güçlü tutmak ve hastalıklara karşı direncini artırmaktır. Unutmayalım ki anne sütünden sonra gelen en büyük koruyucu etmen aşılama olmaktadır.

Özellikle bağışıklık sistemlerinin zayıf ve yetersiz olduğu yavru döneminde birçoğu ölümcül viral hastalıklara mutlaka karşı aşılanmaları gerekiyor. Veteriner kliniğimizde genel muayeneleri sonucu aşı yapılması konusunda sakınca görülmeyen, yine öncesinde antiparaziter ilaçlamaları yapılmış herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan dostumuza uygun aşı programı oluşturulur.Kayıt sistemimize dahil edilerek takip edilen bu programın randevu tarihleri sizlerin isteği üzerine telefon yada sms yoluyla düzenli olarak hatırlatılır.

Size birinci aşılama sonrasında vereceğimiz aşı karnesine uyguladığımız aşının etiketi, yapılma tarihi ve uygulamayı gerçekleştiren veteriner hekimin imza ve kaşesiyle işlenmektedir.Küçük dostunuza yapılan aşıları, antiparaziter ilaçlamaları ve tüm koruyucu hekimlik uygulamalarını lütfen karnesine işletmeyi unutmayınız. Bu karne onun sağlık geçmişini belirten en önemli belgedir. Bunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayınız.